Vēzis mājdzīvniekiem – Pārtikas un uztura ietekme

Vēža sastopamība suņiem un kaķiem pēdējās desmitgadēs ir krasi palielinājusies, un diemžēl tā ir ļoti izplatīta. Pētījumi liecina, ka lielākā daļa suņu vēža riska faktoru ir saistīti ar vidi vai uzturu. Tomēr m jebkuramno šiem riska  faktoriem  ir arī liela nozīme vēža attīstībā kaķiem, kā arī cilvēkiem.

Ziwi mums bieži jautā par labāko uzturu, lai barotu suni vai kaķi ar vēzi, tāpēc mēs sagatavojām šo informācijas lapu, kas, cerams, sniegs jums ieskatu par pārtikas lomu vēža ārstēšanā, kā arī par ideālu uzturu, lai palīdzētunovērst vai uzlabot mājdzīvnieku  dzīvi.

Lai gan ir ierobežoti objektīvi pētījumi par uztura lomu uz vēža risku mājdzīvniekiem, Suņu vēža sērija palīdz aizpildīt šo tukšumu ar informāciju un atziņām no intervijām ar 50 onkologiem, vēža pētniekiem un veterinārārstiem. Mēs esam  apkopojuši mūsu galvenos pasākumus zemāk. Ņemiet vērā, ka, lai gan šis pētījums tika veikts ar suņiem, mēs uzskatām, ka tie attiecas arī uz kaķiem.

Mūsu galvenie ieguvumi:

Diētai ir neiedomājami svarīga loma minimizingvēža ārstēšanā suņiem (un kaķiem)

 • Lielākā ietekme uz vēža attīstību ir videi un uzturam. Tie ietekmē radikāluražošanu    organismā un var izraisīt šūnu mutācijas un vēzi.
 • Diēta ir galvenais kontrolējamais faktors,  un   uzturs    var  vai nu  aizsargāt  pret vēzi, vai veicināt to.
 • Suņi (un kaķi) pēc būtības ir gaļēdāji un attīstījušies, lai ēst laupījumu ar maz ogļhidrātiem.
 • Daudzas sausās suņu barības ir pretējas evolucionāram uzturam, kas aizsargā pret deģeneratīvām slimībām, piemēram, vēzi.
 • Sausās diētas, piemēram, granulas, ir augsts ogļhidrātu  saturs (līdz 50%), apstrādātas augstā temperatūrā un var palielināt  vēža risku vai  augšanu. Bez graudiem nav zemu ogļhidrātu.

Kāds ir ideāls uzturs kaķiem un suņiem?

 • Suņi un kaķi ir gaļēdāji, un  viņi plaukst uz vesela laupījuma diētas ar augstu gaļas, orgānu, bone un minimāli apstrādātu, lai saglabātu barības vielas.
 • Nevolucionārs uzturs ar augstu labas kvalitātes olbaltumvielu saturu un zemu insulīna provocēšanos ogļhidrātiem, piemēram,   cieti un cukuru, kā arī augsts Omega 3 un zems  Omega 6 ir ideāls, lai palīdzētu novērst vēzi.
 • Ja jūs izmantojat augstas kvalitātes granulu diētu, aizstājot to vai papildinot araugstas  kvalitātes, viegli apstrādātas gaļas olbaltumvielas var palīdzēt novērst vai uzlabot mājdzīvnieku veselību.

“Es esmu praksē 30 gadus, un es mēdzu redzēt varbūt divus vēža gadījumus gadā, un tagad es jūtos tā, it kā es redzētu varbūt divus dienā.” Dr Jodie Gruentern

“Jebkura pārstrādāta pārtika, ciktāl tas attiecas uz mani, būs problēma ar vēzi.  Ciete ir liela daļa no tā.  Bet, kad viņi apstrādā pārtiku augstā temperatūrā, tie rada kancerogēnus – heterocikliskos amīnus.” Dr Doug Knueven

“Tātad, nevilcinieties sekundes šķēlumu par neapstrādāta vai vismaz mājās gatavota uztura aizstāvi dzīvniekam ar vēzi.  Es cenšos, lai īpašnieki saprastu, ka ir nepieciešams sagaidīt šo lielisko iznākumu, ir tas, ka viņi maina savu uzturu.  To pašu noteikti stāstu arī saviem cilvēkiem”. Dr. Stīvs Marsdens

“Vēzis ir galvenais cēlonis gan cilvēku, gan kompanjonu dzīvnieku nāvei, un, neskatoties uz to, ka šai vienai slimībai ir iztērēts vairāk pētījumu un vairāk naudas nekā jebkurai citai, mēs cīnāmies ar zaudētāju kauju.  Vēzis mūsdienās ir lielākā daļa cilvēku, neatkarīgi no tā, vai tas ir viņiem pašiem vai viņu pavadoņiem”. (Billinghurst, 2008).

Saskaņā ar Billinghurst datiem daudzi sausie suņu barības produkti, kas ražoti šodien, ir pilnīgi pretēji evolucionāram uzturam, kas aizsargā pret deģeneratīvām slimībām, piemēram, vēzi. Iemesls tam ir tāds, ka lielākā daļa suņu, kuriem šodien attīstās vēzis, tiek baroti ar pārstrādātu lolojumdzīvnieku barību, jo īpaši sausu uzturu, piemēram, granulām.

Daudzi “bezgraudu” granulas tiek uzskatītas par veselīgām, jo tās nesatur kukurūzu, soju, auzas un kviešus, tomēr tās joprojām satur ievērojamu daudzumu šķīstošo ogļhidrātu, piemēram, cieti un cukuru, kā arī sliktas kvalitātes augsti pārstrādātas gaļas sastāvdaļas.

Ciete ir ne tikai galvenā sastāvdaļa, kas satur granulas kopā granulu ekstrūzijas procesā, bet tā ir arī lētākā sastāvdaļa, ko var izmantot.

Tas nozīmē, ka lielākā daļa suņu šodien netiek baroti ar diētu, kas atbilst viņu gaļēdāju gremošanas sistēmai, tāpēc viņi neattīsta savu pirmo un primāro aizsardzību pret vēzi un optimālu imūnsistēmas veselību.

Tāpēc mūsdienu graudu diētas bieži atbalsta vēzi izraisošo procesu, nevis ķermeni (Billinghurst, 2008).

Dr Billinghurst (2020) norāda, runājot par granulām Suņu vēža sērijā, Suņu epidēmijas pārdomāšana – 1. sējums,3. nodaļa, 32. lpp.

“Tajā nav aizsargājošu uzturvielu.  Tas ir izgatavots no iespējami zemākas kvalitātes materiāliem.  Tas ir pilns ar ogļhidrātiem, un ogļhidrātiem iet taisni uz cukuru, kas baro vēzi.  Nav šaubu, ka pārtika, ko mēs barojam ar saviem mājdzīvniekiem, baro vēža nozari.  Vai nav skumji?”

Kas ir vēzis?

Vēža šūnas attīstās šūnu struktūras izmaiņu dēļ. Ir divu veidu šūnu izmaiņas – ģenētiskās izmaiņas vai epiģenētiskās izmaiņas. Ģenētiskās izmaiņas ir pastāvīgas DNS mutācijas. Lai gan epiģenētiskās izmaiņas maina gēnu ekspresiju, nevis pašu DNS sekvenci, un tās lielā mērā nosaka dzīvesveida faktori.

Tādi faktori kā uzturs, dzīvesveids, vingrinājumi un toksīni spēj mainīt gēnu ekspresiju pozitīvā vai negatīvā veidā. Hronisks iekaisums  var izraisīt epiģenētiskas izmaiņas un ir pierādījis, ka palielina risku saslimt ar vēzi cilvēkiem, tāpēc ir iespējams, ka tie ir līdzīgi cēloņi arī dzīvniekiem.

“Tā kā zīdītāji pastāvīgi cieš no vēzi izraisāmām mutācijām, ķermeņa aizsardzība pret vēzi ir vitāli  svarīga. Lai radītu strauju augšanu, ko mēs pazīstam kā vēzi, ir nepieciešamas aptuveni 5, 6 vai pat vairāk mutācijas, un šo mutāciju nepieciešamība veido lielu daļu no aizsargspējas, ko organisms uzstāda pret vēzi. Visas vai lielākā daļa no šīm mutācijām ir paredzētas, lai organismam būtu iespēja tādā vai citādā veidā iznīcināt neoplastisko procesu”. (Billinghurst, 2008).

Lietas, kas izraisa vēzi,izraisa DNS bojājumus vai mutācijas

 • Diētas, kas bagātas ar cieti un/vai cukuru
 • Brīvie radikāļi ir visizplatītākie, un tos var kontrolēt arī ar uzturu!
 • Vīrusi var izraisīt vēzi suņiem ar zemu imunitāti, kas ir saistīta arī ar uzturu! Lai gan viņi ir atbildīgi tikai par 10 % vēža gadījumu visā pasaulē.
 • Ķīmiskas vielas, piemēram, piesārņotas izejvielas un ķīmijterapijas zāles
 • Staru terapija vēža ārstēšanai

(Billinghurst, 2008)

Ir skaidrs, ka diētai ir ārkārtīgi svarīga loma vēža mazināšanai/profilaksei suņiem un kaķiem.

Diēta vairāk nekā jebkurš cits faktors kontrolē,  cik daudz kaitīgu brīvo radikāļu tiek ražoti  un  atbrīvoti, lai bojātu DNS šūnās.   Tas  nozīmē, ka  uzturs var būt aizsargājošs vai kaitīgs atkarībā no tajā esošo uzturvielu un antioksidantu līmeņa  un  veida.

“Jo īpaši hronisks iekaisums veicina vēzi. Tas ietver plašu imunoloģisko traucējumu klāstu; infekcijas, īpaši atkārtotas infekcijas (bakteriālas, parazitāras, vīrusu uc); hroniskas slimības, piemēram, gastrīts, iekaisīga zarnu slimība, cistīts,čūlainaiskolīts , Krona slimība; būtībā jebkura patoloģija, kas notiek un kairina audus”. (Billinghurst, 2008).

“Lolojumdzīvnieku barības nozare jeb cilvēku pārtikas rūpniecība ar pārtikas pārpālšanu tikai maina un denaturē pārtiku, un tā ļauj ražot brīvos radikāļus.  Un brīvie radikāļi ir lietas no šūnām, kas tiek atbrīvotas, kas veicina iekaisumu.  Un vēzis ir hroniska iekaisuma forma”.

(Dodds, 2020)

Mūsdienu Rietumu diēta var izraisīt vēzi

Mūsdienu rietumu graudu sausā pārtika ir ideāls vēža barošanas uzturs, jo tie

vēža izraisīšanas procesu  šādu atribūtu dēļ:

1) Tam trūkst aizsargājošu uzturvielu antioksidantu un fitoutrientu

2) Tas ir uzturs, kas nespēj pienācīgi atbalstīt imūnsistēmu

3) tas ir uzturs, kas pēc būtības ir bagāts ar cukuru un ogļhidrātiem, kas baro vēzi

4) tas ir uzturs, kas ir ļoti iekaisīgs, un iekaisums izraisa vēzi. 

5) ir bagāts ar mutagēniem/kancerogēniem, un tam ievērojami trūkst anti-angiogēnu faktoru

(Billinghurst, 2008)

“Izvairieties no jebkāda veida un visa veida granulām. Nav labu. Granulas  ir mirušas, toksiska barība, un tās tikai veicinās slimības progresēšanu jūsu sunim.” (Jaseks, 2020).

Bioloģiski piemērota/evolucionāra uztura barošanas nozīme

Kritiski svarīga uztura loma ir atbalstīt ķermeni šo aizsargspēju lietošanā pret vēzi.

“Svarīgākais faktors optimālas imūnsistēmas veselības ražošanā ir atbilstošs uzturs, jo imūnās sistēmas veselības uzturēšanā svarīgākais faktors ir augstas kvalitātes olbaltumvielas. 

Modra, veselīga imūnsistēma aizsargā pret vēzi, meklējot un iznīcinot šūnas ar bojātu DNS.  Pretiekaisuma diēta atbalsta imūnsistēmu, lai novērstu slimības, tā atbalsta ķermeņa integritāti un tādējādi palīdz novērst deģeneratīvas slimības.

Būtisks ir augstas kvalitātes, “optimāla olbaltumvielu līmeņa” uzturs, ar visām pārējām uzturvielām evolūcijas līdzsvarā un atbilstoši pieejams.   Tas nozīmē neaizstājamo taukskābju pareizu līdzsvaru, jo visas vajadzīgās minerālvielas ir un ir pienācīgi pieejamas, un gan taukos, gan ūdenī šķīstošos vitamīnus, kas ir atbilstošā pārpilnībā.” (Billinghurst, 2008).

Tāpēc evolucionārs vai augsts gaļas saturs uzturā ar augstu labas kvalitātes olbaltumvielu saturu un zemu insulīna provocēšanos ogļhidrātiem, piemēram, cieti un cukuru, kā arī augstu Omega 3 un zemu Omega 6 saturu ir ideāls, lai palīdzētu atbalstīt ķermeni cīņā pret vēzi (Billinghurst, 2008).

Helsinku Universitātes DogRiskpētniecības grupa ir veikusi daudz pētījumu un publicējusidaudzus pētījumus par neapstrādātas barošanas labvēlīgo ietekmi uz suņiem ar veselības problēmām.   

Viens no viņu pētījumiem parādīja, ka neapstrādātas pārtikas barošana samazināja jaunveidojumu attīstības izredzes, ja to nodrošināja jaunībā, bet pārstrādāti pārtikas produkti palielināja izredzes. Tas bija būtiski saistīts ar agrīnu zarnu veselību laikā, kad imūnsistēmai ir sākotnējie kontakti ar antigēniem un tā veido mikrobiotu. (Barrouin-Melo1 et al, N.Y).

Labākais uzturst o Samazināt vēža risku

 • Augstas kvalitātes gaļas olbaltumvielas bez vēža, kas baro cukurus un cietesVispārējai sausajai granulu pārtikai ir zemāks olbaltumvielu līmenis, un parasti tā ir zemākas kvalitātes nekā tīras neapstrādātas dzīvnieku olbaltumvielas. 

 • Satur omega 3 un Omega 6 i pareizo taukuattiecību. e., augsts Omega 3 līmenis un zems Omega 6 taukskābju līmenis. Lielākā daļa sauso pārtikas produktu ir salīdzinoši maz Omega 3 un augsts Omega 6, salīdzinot ar to, ko var sasniegt ar pareizi formulētu evolucionāru uzturu.   Turklāt tauki sausajā pārtikā ir termiski apstrādāti, radot mutagēnas un kancerogēnas taukskābju atliekas.

(Billinghurst, 2008).

“Es mācīju klasi tikai otro dienu, un mēs aprēķinājām ogļhidrātus uz tipiskas suņu barības etiķetes.  Tas teiks 21% olbaltumvielu, 13% tauku.  Tas jums pateiks diētiskās šķiedrvielas, tas pateiks jums mitrumu, un tas var jums pateikt pelnus.  Bet patiesībā no šodienas joprojām ir nelikumīgi pieminēt vārdu “ogļhidrāts” uz suņu barības etiķetes vai kaķu barības etiķetes.  Iemesls tam ir, ja jūs veicat aprēķinus, tie ir 50% ogļhidrāti.  Tātad, jebkurš suņu vai kaķu īpašnieks gatavojas apskatīt pārtikas maisiņu, sakot “50% ogļhidrātu! Nē, nē.” Tātad sausās suņu barības uzņēmumi izveidoja noteikumus, lai ogļhidrātus nevarētu parādīt uz etiķetes.” (Brūns, 2020)

Holistiskā veterinārārste Džodija Gruenšteina DVM stāsta, ka “ir kļuvušas par izplatītām zināšanām, ka vēzis barojas ar ogļhidrātiem. Cilvēkiem un mājdzīvniekiem vislabāk ir uzturs ar augstu olbaltumvielu saturu, zemu ogļhidrātu saturu.”

ZIWI pārtikas produkti ir gan ar zemu cukura, gan cietes saturu, augstu olbaltumvielu un taukusaturu ,    un Omega 3 un 6 līmenis atbilst AAFCO prasībām visu vecumu un šķirņu suņiem un kaķiem. 

 Ziwi olbaltumvielu un tauku attiecība ir balstīta uz gaļas un orgānu dabisko kritumu, it kā suns vai kaķis medī un ēd visu medījumu gaļēdāju diētu. Piemēram, mūsu vistas recepte ir formulēta, izmantojot liesu vistas gaļu, vistas aknas, vistas sirdis, vistas kaulu un vistas ādu, lai atbilstu veselas vistas dabiskajam sastāvam.

“Diēta, kas ir debesis ar augstu kaloriju daudzumu no taukiem, negrasās padarīt jūs taukus.  Diēta, kas nav pat tuvu tik augstai, bet, ja kalorijas nāk no ogļhidrātiem, tas padarīs jūs aptaukojušos.  Tātad kaloriju avots ir ārkārtīgi svarīgs.” (Paton, 2020).

Augsta gatavošanas temperatūra var padarīt daudzus granulas kancerogēnus

“Lielākā daļa granulu ir iegūtas no sastāvdaļām vai bakteriāli piesārņotiem materiāliem, kas ražošanas procesā ir bijuši pakļauti augstai temperatūrai. Tā rezultātā šie pārtikas produkti var saturēt mutagēnus un kancerogēnus.” (Billinghurst, 2008).

Doktores KārenasBekeres intervijā ar  doktoru Robert  Turesky,  Dr Turesky apspriež pētījumu par gaļu,    kas apstrādāta augstā temperatūrā, ko  viņš darīja  ar Minesotas Universitāti  . Dr.  Turesky pārbaudīja  piecpadsmit suņus, no kuriem trīspadsmit bija pozitīvi kancerogēni kažokā.  Dr. Turesky un viņa pētniecības partneri koncentrējās uz ķīmisko vielu kopumu, ko sauc par “heterociklisko aromātisko amīnu” un to saistību ar cilvēka vēzi. Šīs ķīmiskās vielas ir atrodamas labi pagatavotā vārītā dzīvnieku gaļā. Viņa plašie pētījumiapstiprināja saikni starp gaļu, kas pārstrādāta augstā temperatūrā, un kancerogēniem, kas atrodas suņiem (Becker,  2013).

Citā pētījumā, kas tika veikts Lorensa Livermora Nacionālajā laboratorijā Kalifornijā, tika apstiprināta mutagēnu un kancerogēnu klātbūtne komerciālajā lolojumdzīvnieku barībā: “Divdesmit piecas komerciālās lolojumdzīvnieku barības tika analizētas mutagēnai aktivitātei, izmantojot Eimsa/Salmonella testu ar celmu TA98 un pievienoja metabolisko aktivāciju. Visi, izņemot vienu, sniedza pozitīvu mutagēnisku atbildi… No šiem atklājumiem tiek hipotēze, ka pastāv saistība starp diētisko heterociklisko amīnu un vēzi dzīvniekiem, kas patērē šos pārtikas produktus.” (Becker,  2013).

Savukārt evolucionārais uzturs,   piemēram, ZIWI® Peak gaisā žāvēta   pārtika ir iegūta no tīrākajām  izejvielām un satur 96% neapstrādātas gaļas, orgānu, jūras velšu    un kaulu.

ZIWI unikālais zemas temperatūras gaisa žāvēšanas process nodrošina, ka tiek saglabāta neapstrādāto olbaltumvielu struktūras integritāte, un samazina jebkādus jutīgu fermentu, uzturvielu un vitamīnu bojājumus.

“Atkal, kad runa ir par zemu kancerogēnu līmeni un augstu aizsargājošo uzturvielu daudzumu, evolūcijas diētas iznāk skaidrs uzvarētājs.   Evolucionārais uzturs satur arī optimālu uzturvielu līmeni, kas atbalsta DNS veselību, integritāti un darbību. Trīs šādi faktori, kas evolūcijas uzturā ir sastopami pārpilnībā, ir folāti, cinks un A vitamīns.” (Billinghurst, 2008).

Pretvēža diētas nomāc audzēja angioģenēzi un metastāzes.  

Ja audzējam  neizdodas attīstīt asins piegādi, tas paliks niecīgs un parasti  nestazēs. 

Ir daudzi uztura faktori, kas palīdz samazināt angioģenēzi audzējos, un viens no svarīgākajiem no tiem ir skrimšļi (Billinghurst, 2008).

No Dr Billinghurst pieredzes dzīvnieki, kas ēda  diētu ar augstu kaulu saturu no jauniem dzīvniekiem, dzīvoja ilgāk un viņiem bija mazāk deģeneratīvu slimību, tostarp vēzis.  Tas bija saistīts ar augstu skrimšļa līmeni šajās diētās, kas aizsargāja pret artrītu (sastāv no locītavu remontējošām molekulām, piemēram, glikozaminoglikāniem), kas arī aizsargā pret vēzi, inhibējot angioģenēzi. (Billinghurst, 2008).

Divas no galvenajām pretvēža diētas sastāvdaļām ir Omega 3 neaizstājamās taukskābes un skrimšļi.  Daudzos sausos granulu pārtikas produktos tie abi ir zemā līmenī, bet augstā līmenī pareizi formulētā evolucionārā diētā pavadoņiem.  Atkal evolucionārais uzturs daudz vairāk atbilst pretvēža uztura profilam (Billinghurst, 2008).

Kāds ir ideāls uzturs?

Suņi un kaķi ir gaļēdāji, tāpēc viņi plaukst uz gaļas. Viņu ķermeņi  nav paredzēti, lai sagremotu ogļhidrātus, piemēram, graudus, soju, kukurūzu, kartupeļus, kviešus & rīsus.  Mūsu  ZIWI® Peak receptes ir rūpīgi izstrādātas, lai atspoguļotu visu laupījumu, gaļu bagātu, diētu, kas nepieciešama suņiem un kaķiem.  Zivi mēs to saucam par Pīķa  medījumu. Tāpēc mūsu pārtikā ir tādi orgāni kā sirds un plaušas, jo tas ir tas, ko suns vai kaķis ēd, kad tas nozvejo laupījumu savvaļā.

Visi ZIWI® Peak pārtikas produkti būtu lieliski piemēroti, lai palīdzētu samazināt vēža iespējamību un tiem mājdzīvniekiem, kuri cieš no vēža, jo tie ir ideāls uzturs, kas izgatavots no gaļas, orgāniem, jūras veltēm, skrimšļiem un kauliem un ir ar zemu ogļhidrātu un cietes saturu.

Citu veterinārārstu komentāri par vēzi

Dr. Ričards Pattons saka Suņu vēža sērijā Suņu epidēmijas pārdomāšana – 1. sējums, 3. nodaļa, 25. lpp.

“Bez graudiem” kā termins ir īsta sarkana siļķe.  Man par to ir jāsmejas, jo bez graudiem patērētāja prātā nav kukurūzas, sojas, auzu, kviešu.  Un lolojumdzīvnieku barībai bez graudiem patiešām trūkst šo īpašo graudu.  Bet viņi nav 900 mārciņu gorilla istabā.  Tie nav mirstīgie grēki.  Mirstīgais grēks joprojām ir, tā ir ciete.”

Un viņš turpina teikt: “Uztura barošanai ir vielmaiņas sekas, kas ir nekas cits kā 50% ogļhidrātu.  Tās ir lietas, kuras esmu slavens ar to, ka uzsēsties.  Jūs saņemat saīsinātu dzīvi un dārgu slimības vēsturi tieši pirms tās beigām.”

Dr Rob Silver – Suņu vēža sērija, Suņu epidēmijas pārdomāšana – 1. sējums, 3. nodaļa, 25. lpp.

“Es nebarotu sauso barību sunim, kuram ir vēzis.  Bez graudiem nenozīmē, ka tie nesatur ogļhidrātus.  Varētu būt dažādi avoti, vai tā būtu tapioka vai sakņu dārzeņi.”

Kohl Harrington – Suņu vēža sērija, Suņu epidēmijas pārdomāšana – 1. sējums, 3. nodaļa, 26. lpp.

“Veidojot filmu “Pet Fooled”, kas daudz pēta lolojumdzīvnieku barību, man šķiet aizraujoši, ka cilvēka smadzenes tik ļoti ietekmēja mārketings.  Mēs nedomājam par to, kādas tieši sastāvdaļas nonāk pārtikas produktos.”

Dr Karen Becker – Suņu vēža sērija, Suņu epidēmijas pārdomāšana – 1. sējums, 3. nodaļa,  61. lpp.

“Viens no galvenajiem ikdienas aerobo vingrinājumu ieguvumiem ir tā dziļā ietekme uz imūnsistēmu”.

Dr Erin  Bannink  – Suņu vēža sērija, suņu epidēmijas pārdomāšana – 1. sējums, 3. nodaļa,  33. lpp.

“Man bieži ir reizes, kad klienti teiks” mans suns nav darījis šādu uzvedību kopš divu gadu vecuma”, un tas ir tik pārsteidzoši, un daudz reižu tas notiek tikai no ēdiena maiņas.  Kas patiešām liek jums domāt par to, kāda ir mūsu ēšanas ietekme uz tik daudzām dažādām lietām, kuras mēs vienkārši pieņemam kā normālu novecošanos.”

Atsauces

Billinghurst, I. (2008). Dr Ian Billinghurst prezentācija lolojumdzīvnieku barības    forumā,  neoplāzija un lolojumdzīvnieku barība – vai mūsdienu pārstrādātā lolojumdzīvnieku barība veicina jaunveidojumu? Vai RAW diētas ir atbilde? 1.-22. 2004. gada 1.

Bekers, K . (2020. gads). Sērija “Suņu vēzis”, “Suņu epidēmijas pārdomāšana” – 1. sējums,3. nodaļa, 61. lpp.

Haringtons , K . (2020. gads). Suņu vēža sērija, Suņu epidēmijas pārdomāšana – 1. sējums,3. nodaļa, 26. lpp.

Sudrabs, R . (2020. gads). Sērija Suņu vēzis, Suņu epidēmijas pārdomāšana – 1. sējums,3. nodaļa, 25. lpp.

Pattons, R . (2020. gads). Suņu vēža sērija, suņu epidēmijas pārdomāšana – 1. sējums,3. nodaļa, 25. lpp.

Knueven, D . (2020. gads). Sērija Suņu vēzis, Suņu epidēmijas pārdomāšana – 1. sējums,3. nodaļa, 27. lpp.

Patons, R . (2020. gads). Sērija Suņu vēzis, Suņu epidēmijas pārdomāšana – 1. sējums,5. nodaļa, 57. lpp.

Dodds, Dž . (2020. gads). Sērija “Suņu vēzis”, “Suņu epidēmijas pārdomāšana” – 1. sējums,3. nodaļa, 28. lpp.

Bilinghurst, I. (2020). Suņu vēža sērija, Suņu epidēmijas pārdomāšana – 1. sējums,3. nodaļa, 32. lpp.

Brauns, S. (2020).  Suņu vēža sērija, suņu epidēmijas pārdomāšana – 1. sējums,3. nodaļa, 22. lpp.

Nr. A(2020). Vēža cēloņi  https://www.merckvetmanual.com/special-pet-topics/cancer-and-tumors/causes-of-cancer

Podoļskis, A . (N.D. Barojiet suni, nevis suņu vēzi: apstrādātas suņu barības risks  https://journal.lyka.com.au/feed-the-dog-not-the-dog-cancer-the-danger-of-processed-dog-food/

Barrouin-Melo, S., Beasley  S., Palmunen,M., Niskanen,V., Hielm-Björkman,A. (N.Y) Uztura faktori un jaunveidojumu suņiem: datu asociācija par agrīnās vecumdienas uztura lomu. Skatīts: Helsinku  Universitātes mājaslapa:  https://www2.helsinki.fi/en/researchgroups/dogrisk-health-via-nutrition-epidemiology-and-cancer-detection-dogs/research-by-dogrisk

Bekers, K. (Saimnieks). (2013) Zinātnieks nejauši atklāj iespējamo vaininieku pieaugošajā Cancer sastopamībā. (Video)  Retrieved no Healthy Pets Mercola mājas lapā:  https://healthypets.mercola.com/sites/healthypets/archive/2013/05/27/cooked-meat-carcinogens.aspx

Bekers, K. (Saimnieks). (2013) Kancerogēni suņu kažokādās: īpaša intervija ar Robert Turesky.   Intervijas atšifrējumsr etrieved no Healthy Pets Mercola tīmekļa vietnes:  http://mercola.fileburst.com/PDF/HealthyPets/DrBecker-DrRobertTureskyInterview.pdf

V-suns. (N.D)  Pētījumi apstiprina kancerogēnus komerciālajā lolojumdzīvnieku barībā. Saturs iegūts no V-Dog tīmekļa vietnes:  https://v-dog.com/blogs/v-dog-blog/research-confirms-carcinogens-in-commercial-pet-foods

Jaseks, Dž . (2020. gads). Vēža ārstēšana suņiem: holistiska pieeja.   Saturs iegūts no V-Dog tīmekļa vietnes:  https://www.dogsnaturallymagazine.com/holistic-cancer-treatment-for-dogs/

Informējam, ka šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Sīkdatne apkopo datus par vietnes apmeklēšanu. Saglabātās sīkdatnes var būt pieejamas arī mūsu pārbaudītajiem un uzticamajiem sadarbības partneriem (trešajām pusēm).